مسجد الهادی اهواز
آدرس:اهواز _ منطقه آریا شهر _خیابان شهید رامین کریمی _ مسجد الهادی
قالب وبلاگ


                                دهه ی فجر را به تمامی عزیزان تبریک میگوییم

                                                                                                  ( پایگاه انصار المهدی )

[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 02:14 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]

دهه فجر از نگاه مقام معظم رهبری


دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهای اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست كه گذشته را از آینده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه ای تعیین كننده و بی مانند بشمارمیرود. تا قبل از انقلاب اسلامی،‌ در ایران نظام اسلامی وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ی «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعیت » بود وپادشاهان احساس می‌كردند كه فاتحینی هستند كه بر مردم غلبه یافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالی علیه این سلسله معیوب را قطع كردند و نقطه ی عطفی در تاریخ ایران بوجودآوردند و شمشیر اسلام مردم را علیه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند. دهه انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه ای است كه خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. این مراسم را با هیجانهای عاطفی صحیح باید با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گریه و شادی، حب و بغض و عشق و نفرت جایگاه والایی دارد. از این رو جشنهای دهه فجر می بایستی همچون مراسم و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و مردمی باشد. باید كلیه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ی فراموش نشدنی حضرت امام و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. صداوسیما باید فیلمها و سریالهای تلویزیونی و برنامه هایی بمناسبت دهه فجر تهیه كند كه یادآور خاطره های خوش انقلاب باشد و حضور همه جانبه ی مردم و حل شدن آنان را در دوران انقلاب نشان دهد.


[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 02:14 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]
 امام صادق(ع)به عبدالله بن جندب می فرماید: «یابن جندب من سره ان یزوجه الله الحورالعین و یتوجه بالنور فلیدخل على اخیه المؤمن السرور»؛ یعنى پاداش كسى كه در این دنیا برادر مؤمنش را شاد كند این است كه در آخرت خداى متعال تاجى از نور بر سر او مى‏گذارد و همسر او را از حورالعین قرار مى‏دهد.
این مضمون كه شاد كردن برادر مؤمن، یكى از عبادات بزرگ است‏به صورت‏هاى گوناگون در روایات بسیارى وارد شده و ابوابى از مجموعه‏هاى روایى مثل كافى، وافى، وسائل و... را به خود اختصاص داده است. در ذیل به چند نمونه از این روایات و نیزتوضیح آن‏ها اشاره مى‏شود. مضمون بعضى از این روایات این است كه بهترین یا محبوب‏ترین عبادات نزد خداى متعال این است كه انسان دل برادر مؤمن خود را شاد یا به تعبیر معروف، در قلب مؤمن «ادخال سرور» كند. در این‏باره مرحوم كلینى روایتى را از امام باقر(ع) در كافى آورده است:
«ما عبدالله بشى‏ء احب الى الله من ادخال السرور على المؤمن‏»؛ یعنى خداى متعال عبادت نشد به چیزى كه محبوب‏تر باشد نزد او از آن‏كه سرورى در قلب مؤمن وارد كند.
این روایت‏بیانگر این حقیقت است كه شاد كردن مؤمن محبوب‏ترین عبادت‏ها نزد خداى متعال است. در اصول كافى نظیر همین مضمون از خود پیغمبر اكرم(ص) نیز نقل شده است: «ان احب الاعمال الى الله تعالى ادخال السرور على المؤمنین‏»؛ محبوب‏ترین اعمال نزد خدا،شاد كردن مؤمنین است.
در بعضى از روایات براى این‏كه مردم به شاد كردن برادران ایمانى‏شان تشویق شوند، چنین آمده است: كسى كه مؤمنى را شاد كند تنها یك شخص را شاد نكرده بلكه ما اهل بیت(ع) را نیز شاد كرده است و كسى كه ما را شاد كند، پیغمبر خدا(ص) را شاد كرده است.

[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 02:14 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]
مسئولیت دین در زندگی انسان، تنظیم روابط انسانی است و روابطی که دین در زندگی انسان به تنظیم آنها می پردازد چهار نوع است:
۱) رابطه انسان با خدا
۲) رابطه انسان با خود
۳) رابطه انسان با دیگران
۴) رابطه انسان با اشیاء و افکار
این روابط جنبه مثبت و منفی دارند. رابطه انسان با خدا گاهی به بندگی، توبه، تضرغ، اخلاص، حسن ظن، شکر و یقین متصف می شود و گاهی به کفر، انکار، استکبار و سوءظن. رابطه انسان با دیگران گاهی به تندی، زورگویی، ملامت، دشمنی، جنگ، بغض، خیانت و تنفر متصف می شود و گاهی به نرمی، بخشش، آسان گیری، تسامح، خدمت، دوستی، نیکی و امانت.
رابطه انسان با اشیاء و افکار گاهی به افساد، تبذیر، تخریب و اهمال متصف می شود و گاهی به اصلاح، آبادانی، رشد و حفظ رابطه انسان با خود بعد از رابطه با خدا از مهمترین، پیچیده ترین، ظریفترین و دقیق ترین این روابط بشمار می آید. گاهی انسان نسبت به خود و ارزشهای خود جاهل است چنانکه خداوند می فرماید: ما امانت [الهی و بار تکلیف] را بر آسمانها و زمین وکوهها عرضه کردیم، پس، از برداشتن آن سرباز زدند واز آن هراسناک شدند، و [لی] انسان آن را برداشت; راستی او ستمگری نادان بود. (احزاب;۷۲). جاهل به خود و به ارزشهای خود، ظالم به خود است و گاهی انسان از کسانی است که خداوند خودش را به آنها نشان داده و آنها را به ارزشهای خویش واقف ساخته و به آیات خود آگاه نموده است.
چنانکه خداوند می فرماید: «به زودی نشانه های خود را در افقها [ی گوناگون] و در دلهایشان بدیشان خواهیم نمود تا برایشان روشن گردد که او خود حق است » (فصلت: / ۵۴).

بقیه در ادامه ی مطلب

ادامه مطلب
[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 02:14 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]

بررسی جایگاه زن در اسلامبررسی جایگاه زن در اسلام
عناوین اصلی كتاب شامل:
فصل اول :کلیـات؛ فصل دوم:آیـات؛ فصل سوم: بررسی روایات و دیدگاه دانشمندان؛ فصل چهارم : تجزیه و تحلیل؛ فصل پنجم:نتایج و راهکارها؛ منابع


[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 01:43 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]پیشوای هشتم
پیشوای هشتم شامل: پیشگفتار ، امام ابو الحسن على بن موسى الرضا علیهما السلام ، اخلاق و رفتار امام رضا علیه السلام ، موضع گیرى امام در برابر دستگاه خلافت ، امام در زمان هارون ، امام در زمان امین ، امام در زمان مامون ، ولایتعهدى امام رضا علیه السلام ، از مدینه تا مرو ، امام در نیشابور ، پیشنهاد مامون ، موضعگیرى منفى امام ، جشن ولایتعهدى ، اقامه نماز عید ، بحث و مناظره ، شهادت امام ، چند گفتار از امام رضا علیه السلام ، پاسخ امام (ع) به چند پرسش
[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 01:34 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]

روز حضرت ابراهیم مشغول خوردن غذا به تنهایی بود . به بیرون خانه رفت و پیرمردی را دید که بر دوشش هیزم داشت . از او خواست که با او غذا amstory.mihanblog.comبخورد .هنگامی که پیرمرد شروع به خوردن کرد نام خدا را نیاورد . ابراهیم از او دلگیر شد . پیرمرد گفت من ملحد هستم و خدا را ستایش نمی کنم . و از انجا برفت . وحی آمد که ما در این مدت او را اطعام کردیم و از او چیزی نخواستیم . تو یک بار اطعام کردی و خواستار ستایش خدا از جانب او هستی . برو و او را باز آر. ابراهیم (ع) پیش پیرمرد رفت و ماجرا را تعریف کرد . پیرمرد گریست و به خدا ایمان آورد.

 


[ چهارشنبه 20 بهمن 1389 ] [ 01:30 ب.ظ ] [ آرش ضیایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دست هایی که کمک می کنند مقدس تر از لب هایی هستند که دعا می کنند(((( برای تبادل لینک به ما پیام بدهید ))))

برای بهبود وبلاگ نظرات ارزشمند خود را ارسال کنید

التماس دعا
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic